عرضه قابلیت جدید جی‌بورد در آینده نزدیک

گوگل دائما در حال متحول کردن سرویس‌های مختلف خود است. به عنوان مثال، برنامه Gboard  برای اندروید، طی‌ ماه‌های گذشته چندین بار به روز رسانی شده است. در حال حاضر، گوگل در حال آزمایش قابلیت جدیدی برای برنامه کیبورد محبوبش است که می‌توان از طریق آن، تِم برنامه را با تِم اصلی گوشی هماهنگ کرد.

مدتی می‌شود که گوگل به روی عرضه تِم‌های متونعی برای کیبورد خود تمرکز دارد. اوایل ماه جاری، یک تِم سیاه رنگ داخل برنامه شاهد بودیم که می‌توانست در صفحه نمایش‌های OLED  به افزایش نگهداری شارژ گوشی کمک کند. حالا، تیم XDA-Developers، آپشن جدیدی اضافه کرده‌اند که از طریق آن، navigation bar نیز با بقیه قسمت‌ها هم رنگ می‌شود.

خود  navigation bar، چیز جدیدی ندارد اما برنامه نویسان  در به روز رسانی جدید Gboard ،  قابلیت مچ شدن رنگ  این قسمت(navigation bar) با رنگ دیگر قسمت‌های برنامه را ارائه کرده‌اند. مثلا اگر تِم کیبورد شما قرمز است، رنگ navigation bar نیز بر اساس ‌آن تغییر خواهد کرد. البته این قابلیت صرفا با رنگ‌های ایستا و تکی ممکن است و مثلا در صورت استفاده از یک تصویر به جای پشت زمینه، تغییر رنگی شاهد نخواهید بود.

هنوز زمان زمان عرضه عمومی این قابلیت از طرف گوگل اعلام نشده اما امیدواریم در اینده نزدیک باشد.

منبع :‌ آی تی ایران