اپراتور برتر کره جنوبی به دنبال استفاده از فناوری بلاک چین است

بزرگ‌ترین اپراتور کشور کره جنوبی قصد دارد فناوری بلاک چین را وارد فعالیت‌های جاری خود کند.

بزرگ‌ترین شرکت مخابراتی کره جنوبی موسوم به کی‌تی (KT) از قصد خود برای راه‌اندازی یک طرح بلاک چین خبر داد.

وب‌سایت کوین‌تلگراف که اخبار بلاک چین و ارزهای مجازی را پوشش می‌دهد، در این خصوص نوشت: طرح مورد نظر شرکت دولتی کی‌تی بدین صورت است که بلاک چین را در لایه بالایی فعالیت‌های خود قرار دهد و از آن به عنوان عاملی برای افزایش سرعت و امنیت ارتباطات و در نهایت شفاف‌تر کردن تراکنش‌ها استفاده نماید.

شرکت کی‌تی که دارای بیشترین سهم تلفن محلی و اینترنت در کره جنوبی است، خدمات مخابرات بی‌سیم و ثابت ارائه می‌کند و از آن به عنوان یک برند معتبر در این کشور آسیایی یاد می‌شود.

Seo Young-il مدیر بلاک چین KT در این خصوص گفت: در مخابرات، از فناوری بلاک چین می‌توان برای ایمن‌سازی و کارآمد نمودن مدیریت داده‌ها استفاده نمود. ایده اصلی عبارت است از تامین امنیت و حل چالش‌‎های مربوط به تراکنش‌ها، از طریق ارتقاء سطح امنیت و اعتبار شبکه‌های فعلی.

با این حساب، مشتریان فردی و شرکتی اپراتور KT می‌توانند بر بستر این شبکه جدید، اطلاعات دیجیتالی خود را با ریسک کمتری، ذخیره و جابجا کنند.

گفته می‌شود این شبکه از قابلیت ۲۵۰۰ تراکنش در ثانیه برخوردار است؛ در حالی که این رقم برای بیت کوین و اتریوم، به ترتیب ۳ و ۱۵ می‌باشد.

KT همچنین قصد دارد سرویس‎‌های رومینگ مبتنی بر بلاک چین را در کنار شرکت‌های مخابراتی بین‌المللی تلفن همراه از قبیل شرکت مخابرات ژاپنی NTT Docomo راه‌اندازی کند.

پیش‌بینی می‌شود ارزش بازار بلاک چین در کره جنوبی، طی چهار سال آینده ۲۰ برابر شود و از رقم فعلی ۴۴ میلیون دلار به ۸۸۷ میلیون دلار در سال ۲۰۲۲ برسد.

منبع : ایتنا