روبات سگ بوستون داینامیکس به بازار می‌آید

شرکت «بوستون داینامیکس» سازنده جدیدترین و چابک‌ترین روبات‌های دنیا طبق گزارش‌ها قصد دارد اولین محصول خود را رسما برای عرضه عموم وارد بازار کند. این محصول در اصل یک روبات به شکل سگ با نام «اسپات مینی» خواهد بود.

تولید این روبات ابتدا ماه می امسال اعلام شد و «مارک رایبرت» موسس این شرکت اخیرا اعلام کرد که تا جولای سال ۲۰۱۸ شرکت بوستون دانامیکس تولید این روبات را به ۱۰۰۰ دستگاه در سال خواهند رساند.

البته هدف اصلی کمپانی بوستون دینامیکس ساخت روباتی با قابلیت‌های مختلف جهت به‌کارگیری در مصارف مختلف است.  طبق گفته‌های رایبرت، اسپات مینی در حال حاضر برای استفاده در ساختمان‌ها، حمل و نقل، امنیت و کمک در منزل تحت آزمایش قرار می‌گیرد.

اسپات مینی با ۱ متر قد و ۲۵ کیلوگرم وزن می‌تواند کارهایی را انجام دهد که روبات‌های بزرگتر و سنگین‌تر از انجام آنها ناتوانند. بازوی مار مانند این روبات که در قسمت سر آن جای گرفته این امکان را اسپات مینی می‌دهد حتی وظایفی همچون باز کردن درب را هم انجام دهد. اگر گفته‌های مدیرعامل بوستون داینامیکس حقیقت داشته باشد سال ۲۰۱۸ شاهد ورود این روبات‌های کاربردی به بازار خواهیم بود. ضمنا در حال حاضر هیچ قیمتی برای این روبات اعلام نشده است.

شرکت بوستون داینامیکس سال ۲۰۱۳ توسط گوگل خریداری شد اما گوگل این شرکت را در سال ۲۰۱۷ به کمپانی ژاپنی «سافت بنک» واگذار کرد.

منبع : آی تی ایران