باتری کدام گوشی‌ها قابل اعتمادترند؟

یکی از معیارهای انتخاب گوشی مناسب، توان شارژدهی و ظرفیت باتری بکاربرده شده در آنهاست.

یکی از مهم‌ترین عواملی که در انتخاب و تصمیم‌گیری برای خرید گوشی‌های هوشمند تاثیرگذار است، بدون شک توان شارژدهی و ظرفیت باتری بکاربرده شده در آنهاست.

از آنجا که بسیاری از کاربران همواره به توان و ظرفیت باتری گوشی‌های هوشمند دقت و توجه ویژه‌ای دارند، کارشناسان فعال در حوزه تکنولوژی با انجام بررسی و تحقیقات دقیقی به یک جمع‌بندی رسیدند که نتایج آن می‌تواند برای بسیاری از کاربران و علاقمندان به گوشی‌های هوشمند مفید و کاربردی باشد.

این گزارش به مرور و بررسی مختصری بر مجموعه گوشی‌های هوشمندی که در توان و ظرفیت باتری به نتایج برتری دست یافته‌اند، پرداخته است. جدول زیر به ترتیب گوشی‌های هوشمند و پرچمدار برندهای مختلف موجود در بازار موبایل جهان را نشان می‌دهد.

بر اساس جدول بالا، می‌توان دریافت که گوشی هواوی پی ۲۰ پرو (Huawei P20 Pro) با بهره‌گیری از یک باتری ۴ هزار میلی آمپر ساعتی در رتبه نخست این فهرست جای گرفته است. گوشی وان پلاس ۶ (OnePlus ۶ ) با باتری ۳۳۰۰ میلی آمپر ساعتی، سامسونگ گلکسی اس ۹ پلاس (Galaxy S۹ Plus) با یک باتری ۳۵۰۰ میلی آمپرساعتی، آیفون ۱۰ (ایکس) با باتری ۲۷۱۶ میلی آمپرساعتی، گوگل پیکسل ۲ ایکس ال (Google Pixel ۲ XL) با یک باتری ۳۵۰۰ میلی آمپرساعتی، ال جی جی۷ (LG G۷) با باتری ۳ هزار میلی آمپرساعتی نیز به ترتیب در جایگاه‌های دوم، سوم، چهارم، پنجم و ششم جای گرفته‌اند.

در بررسی و نتایج این تحقیقات، به طور قطع مهم‌ترین عامل و فاکتوری که در دستیابی به این جدول و فهرست نقش داشته است، توان باتری در میزان و مدت زمان شارژدهی آن است و لزوما ظرفیت آن بر حسب میلی آمپر ساعت نبوده است.

گوشی هوشمند هواوی پی ۲۰ پرو در این آزمایش‌ها ۱۱ ساعت شارژ نگه داشته است که این عدد در میان پرچمداران برندهای مختلف کم سابقه بوده است.

منبع : آی سی تی پرس