ارسال ایمیل : چه مقدار واقعاً لازم است ؟

برای بسیاری از مدیران سایت ها و کسب و کارهای نوین این سوال همیشه پیش می آید ، چه مقدار ارسال ایمیل به مشتریان واقعاً لازم است ؟

کافیست این سوال را از ۱۴ نفر سوال کنید و ۱۴ پاسخ متفاوت را شاهد باشید !

بسیاری از مردم بر این باورند که ارسال کمتر ایمیل به کاربران مساویست با جذب بیشتر آنها !

[highlight]این یک اشتباه بزرگ است ![/highlight]

اگر شما یک ایمیل در ماه برای مشتریان خود ارسال کنید، در دید کمتری از آن ها می باشید. به روایت دیگر هر چه بیشتر در جلوی چشم آن ها باشید بیشتر می توانید خود را در ذهن آن ها جای دهید.

برای شما تعداد بالای دریافت ایمیل باید مهم باشد. چرا ؟ به این دلیل که ایمیل هایی که ناخواسته شما به آنها ایمیل ارسال می کنید و یا شما را در اسپم قرار می دهند خیلی مضرتر از بقیه هستند.

هر نوع ساختار ارتباطی خواه از طریق ایمیل، تماس تلفنی، رو در رو، پست مستقیم و یا هر رسانه دیگر برای ساختن یک ارتباط می باشد. با تکرر این ارتباط شما قدم بسیار بزرگی را در رشد کسب و کار خود بر می دارید. بخاطر داشته باشید مردم در لیست شما هستند چون خودشان در لیست شما ثبت نام کردند و خواستار اطلاعات بیشتر در مورد کسب و کار شما می باشند.

بر طبق نظرسنجی BlueHornet در سال ۲۰۱۳ ، ۲۴.۵ درصد از مردم  به دلیل ارسال محتوای بیربط از لیست های ایمیل لغو عضویت کردند.

حال سوال اساسی پیش می آید :

[highlight]چگونه یک ارتباط خوب ایجاد کنیم ؟[/highlight]

ما نظر Perry Marshal را بیشتر موثر می دانیم :

در هر پیام شما باید ۸۰ درصد محتوا داشته باشید و ۲۰ درصد حرکت به جلو. بطور ساده اگر بخواهیم این مطلب را عنوان کنیم یعنی بجای اینکه در هر خط از ایمیل خود حاوی یک پیام باشید ، ایمیل شما حاوی ۳ یا حداکثر ۴ پیام بسیـــار کوتاه باشد. یعنی با جلوبرندگی صفر.

اما شما کی مشتری را به مرحله بعدی یعنی خرید از شما نزدیک کنید ؟ در ایمیل بعدی که ارسال می کنید بصورت مستقیم به محصول خود اشاره می کنید. ذهن مشتری در این مرحله کاملاً آماده است که به مرحله بعدی (خرید) برود.

در نهایت نکاتی را برای توالی ارسال ایمیل به مشتریانتان مد نظر داشته باشید :

[checklist]

  • ارسال ایمیل بصورت ماهیانه داشته باشید اگر …. شما یک خبرنامه الکترونیکی دارید. این حداقل فرکانس ارسال ایمیل به افراد می باشد. این فرکانس بیشتر برای شرکت هایی می باشد که یک خبرنامه برای مشتریان خود ارسال می نماید.
  • ارسال ۱ تا ۳ ایمیل در هفته داشته باشید اگر …. شما یک محصول یا سرویسی را بفروش می رسانید. ارسال هفتگی حداقل ارسال ایمیل به افراد لیست شما  می باشد.
  • به هیـــــچ وجه ایمیل های مشابه برای مشتریان ارسال نکنید. سعی کنید حداقل مطلبی از وب سایت و یا وبلاگ خود انتخاب نموده و یا محصولات جدید خود را معرفی نمایید.
  • همیشه بهترین زمان مطالعه ایمیل توسط کاربرانتان را بررسی نمایید. ممکن است روز اول هفته برای ایشان سخت باشد چون درگیر کارهای خودشان هستند. بازهم تاکید می کنیم به مرور می توانید این مهم را پیدا کنید.
  • ارسال ایمیل بصورت روزانه داشته باشید اگر …. شما تخفیفات مناسب روزانه روی محصولات خود ارائه می کنید. سعی کنید با استفاده از فروشگاه های الکترونیکی کوپنهای تخفیفی برای سیستم خود تعریف نمایید تا مشتریان را مشتاق دریافت ایمیل روزانه خود کنید.

[/checklist]

در نظر داشته باشید : ارسال ایمیل یک وظیفه نیست که مجبور باشید آن را ارسال کنید؛ ارسال ایمیل ساختن یک ارتباط با مردم و ایجاد ارزش افزوده برای کسب و کار شما می باشد.

 

[box type=”success” align=”aligncenter” ]

مایل به توسعه کسب و کار خود با کمک ایمیل مارکتینگ می باشید ؟

پیشنهاد می کنیم صفحه توضیحات ایمیل مارکتینگ ما را مطالعه بفرمایید.

[/box]