هواوی با عبور از اپل دومین تولیدکننده بزرگ گوشی‌های هوشمند دنیا لقب گرفت

به گزارش شرکت تحقیقاتی معتبر IDC در فصل دوم سال ۲۰۱۸ هواوی موفق شده با عبور از اپل رتبه دوم بزرگ‌ترین تولیدکننده گوشی‌های هوشمند جهان را از آن خود کند.

به گزارش IDC هواوی در فصل دوم سال ۲۰۱۸ گوشی‌های هوشمند بیشتری نسبت به اپل فروخته و به همین دلیل حالا پس از سامسونگ در مقاوم دوم بزرگ‌ترین تولیدکننده گوشی‌های هوشمند جهان ایستاده است. هواوی در بهار امسال ۵۴.۲ میلیون دستگاه گوشی هوشمند فروخته که ۱۵.۸ درصد سهم کل بازار فروش گوشی‌های هوشمند محسوب می‌شود. این مقدار نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد افزایش یافته است و نسبت به ۴۱.۳ میلیون دستگاه و ۱۲.۱ درصد سهم بازار اپل عملکرد بهتری را نشان می‌دهد.

با این‌حال سامسونگ کماکان با فروش ۷۱.۵ میلیون دستگاه و ۲۰.۹ درصد فروش کل رتبه اول را در اختیار دارد هرچند که نسبت به سال گذشته ۱۰.۴ درصد افت داشته است. دلیل این افت فروش هم عملکرد نه چندان خوب گلکسی اس ۹ بوده است.

با وجود پیشرفت چشمگیر هواوی، شیائومی در این بازه با ۴۸.۸ درصد بالاترین درصد رشد را نشان داده است و توانسته با فروش ۳۱.۹ میلیون دستگاه رتبه چهارم جدول را به خود اختصاص دهد. شرکت چینی Oppo نیز با ۲۹.۴ میلیون دستگاه در رتبه پنجم ایستاده و سایر تولیدکنندگان با افت فروش ۱۸.۵ درصدی توانسته‌اند مجموعاً ۱۱۳.۷ میلیون دستگاه گوشی هوشمند را به فروش برسانند. گفتنی است مجموعاً آمار فروش گوشی‌های هوشمند در بهار امسال نسبت به سال گذشته ۱.۸ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

به این ترتیب با این‌که پرچم‌دار هواوی پی ۲۰ پرو در آمریکا عرضه نشد اما این شرکت کماکان موفق شده تا موفقیت چشمگیری را کسب کند. حالا همه نگاه‌ها به گلکسی نوت ۹، میت ۲۰ پرو و آیفون‌های جدید است تا ببینیم تا پایان سال کدام شرکت‌ها می‌توانند در صدر فروشندگان گوشی‌های هوشمند دنیا قرار بگیرند.

منبع : فارنت