طراحی‌ خبرساز آیفون‌ بعدی

درحال حاضر، هیجان انگیزترین مدل بین تمام محصولات اپل، آیفون‌های از راه نرسیده این شرکت محسوب می‌شود که قرار است با قیمت‌های کمتری عرضه شوند.

طبق گزارش جدیدی که در وبسایت ژاپنی Macotakara منتشر شده است، آیفون بعدی قرار است با نام آیفون ۹ معرفی شود. این موبایل که عنوان «نسخه مقرون به صرفه آیفون ۱۰» را دارد مجهز به صفحه نمایشFull Active LCD خواهد بود. این تکنولوژی صفحه نمایش، به اپل امکان ساختن گوشی با حاشیه‌های کمتر را می‌دهد که مشابه آن در آیفون ۱۰ دیده می‌شود.

وب‌سایت ۹to5Mac نیز اشاره می‌کند که تکنولوژی صفحه نمایش Full Active LCD به این معنی است که سازنده می‌تواند میزان حاشیه صفحه را به ۰.۵ میلی متر برساند و این درحالی است که اندازه حاشیه صفحه نمایش در مدل آیفون ۱۰، ۱ میلی متر است. در گزارش ۹to5Mac همچنین آمده است که اپل برای توسعه صفحه نمایش‌های Full Active LCD با شرکتJapan Display  مشارکت داشته است.

اما در راه تولید انبوه این صفحه نمایش، مشکلاتی وجود دارد. طبق گزارش Macotakara، تولید انبوه پنل‌های صفحه نمایش Full Active LCD، تا کنون درصد شکست بالایی داشته و تولید این مدل از آیفون را با چالش روبرو کرده است و به همین دلیل عقب افتادن تاریخ عرضه این مدل، از سپتامبر به نوامبر (از شهریور به آبان) محتمل است.

چاپ سه بعدی مدل آیفون ۹ (ضخامت حاشیه‌های این مدل ها جنجالی شده است)

وب سایت Macotakara همچنین ادعا کرده که اپل برای یکی از مدل‌های دیگر سری آیفون ۹ قرار است حاشیه (Bezel) بیشتری نسبت به مدل‌های قبلی در نظر بگیرد که در تصویر بالا می‌بینید. این عکس مدل‌هایی از آیفون‌های احتمالی بعدی اپل را نشان می‌دهد که به صورت سه بعدی چاپ شده‌اند.

در هر صورت ظاهرا ۲۰۱۹ قرار است سال ریسک پذیری دوباره اپل باشد.

منبع : آی سی تی پرس