دولت فرانسه حامی بلاک چین شد

دولتمردان فرانسه خود را ملزم به حمایت از بلاک چین و ارزهای دیجیتال می‌دانند.

امروزه به لطف فناوری بلاک چین، فرانسه می‌کوشد خود را بیش از پیش در مسیر توسعه تکنولوژی قرار دهد.
این در حالی است که تا همین چند سال پیش، دولت و حتی مردم فرانسه نگاه محتاطی به بلاک چین داشته‌اند.

این برداشت از آنجا ناشی می‌شود که اصولاً مردم فرانسه دیدگاه خاصی نسبت به شکست دارند و معتقدند یک شرکت شکست خورده، در جذب مشتری و کنار زدن رقبای احتمالی خود در آینده با مشکلات عدیده‌ای روبرو خواهد شد.

این در حالی است که در آمریکا چنین دیدگاهی وجود ندارد.

اغلب ما داستان‌های زیادی درباره فراز و فرود کمپانی‌های موفق خوانده‌ایم و می‌دانیم شرکت‌هایی که امروز پیشتاز هستند، در گذشته بارها و بارها زمین خورده‌اند و طعم تلخ شکست را چشیده‌اند.

خوشبختانه این نگرش در فرانسه در حال تغییر است و شواهد موجود، از رشد سرمایه‌گذاری‌های مربوط به ارزهای دیجیتال و بلاک چین در این کشور اروپایی حکایت دارد.

به نقل از وب‌سایت entrepreneur.com، بخشی از این تغییر و تحول خوشایند، به قوانین جدید دولت فرانسه بر می‌گردد.

قبلاً دولتمردان فرانسه موضع سختگیرانه‌ای نسبت به ارزهای دیجیتال و عرضه اولیه سکه (ICO) داشته‌اند، ولی اخیراً رویکرد نرم‌تری در این خصوص در پیش گرفته‌اند.

به عبارت دیگر دولت فرانسه موضع خود را نسبت به فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال تغییر داده و به پشتیبانی از آنها روی آورده است.

مثلاً برونو لومر (Bruno Le Maire) وزیر اقتصاد فرانسه که پیش از این خواستار وضع قوانینی برای مقابله با فعالیت‌های غیرقانونی مربوط به ارزهای دیجیتال و ICO شده بود، با تغییر موضعی آشکار، استفاده از بلاک چین را ستوده و گفته است: استفاده از بلاک چین، به فین‌تک و دیگر بازیگران عرصه مالی کمک می‌کند که راه حل‌های جدیدی برای معاملات اوراق بهادار بیابند؛ راه حل‌هایی سریع‌تر، ارزان‌تر، شفاف‌تر و امن‌تر.

برخی کارشناسان بر این باورند که بلاک چین و ارزهای دیجیتال در آینده‌ای نزدیک وارد زندگی روزمره انسان‌ها می‌شود و فرانسه نیز قصد دارد با معرفی خود به عنوان کشوری پیشرفته از نظر فناوری، مقصدی جذاب برای شرکت‌های فناور از سراسر دنیا باشد.

منبع : ایتنا