بنچمارک پردازنده Core i9 9900K اینتل درز کرد؛ ٢۵ درصد سریع‌تر از i7 8700K

شرکت اینتل در نظر دارد گل سرسبد تراشه‌های خانگی خود با نام Core i9 9900K را پاییز معرفی کند، با این حال از هم اکنون شاهد درز بنچمارک‌های این تراشه بالا رده هستیم که افزایش بازدهی ۲۵ درصدی نسبت به نسل قبلی را نوید می‌دهد.

بر این اساس پردازنده Core i9 9900K اینتل که یک تراشه هست هسته‌ای محسوب می‌شود، توانسته در بنچمارک Time Spy CPU به امتیاز ۱۰۷۱۸ در شرایط عادی دست پیدا کند که یک سر و گردن بالاتر از امتیاز  ۹۱۴۷ کسب شده توسط Ryzen 2700X است. در سوی دیگر پیش‌تر شاهد کسب امتیاز ۷۹۱۸ توسط تراشه i7 8700K در شرایط یکسان بوده‌ایم؛ بدین ترتیب می‌توان نتیجه گرفت که پردازنده Core i9 9900K نسبت به این مدل ۲۵ درصد سریع‌تر عمل می‌کند.

همچنین اطلاعات درز کرده نشان می‌دهد این تراشه دارای ۸ هسته و ۱۶ رشته بوده به طور پیش‌فرض با کلاک فرکانس ۳.۱ گیگاهرتز کار می‌کند که کمی نامید کننده است؛ اما می‌توان آن را تا ۳.۶ گیگاهرتز در حالت اورکلاک افزایش داد. نکته قابل توجه بعدی آنکه پردازنده مذکور بر روی مادربرد Z370 ایسوس تست شده است که نشان می‌دهد این سری از مادربردهای ایسوس قابلیت پشتیبانی از پردازنده‌های هشت هسته‌ای را دارند.

توجه داشته باشید که  Time Spy CPU همانند Threadripper یک برنامه تست سطحی پردازنده‌های مختلف است و از آنجا که تنها قادر به باز گذاشتن ۱۰ رشته در زمان تست است، نمی‌توان گفت که قدرت پردازنده Core i9 9900K اینتل قطعاً در اندازه ذکر شده است.

منبع : فارنت