اپلیکیشن مورد نظرتان را صدا کنید!

کاربران با استفاده از فناوری تشخیص صوتی هوشمند می‌توانند با فشردن دکمه میکروفون در نوار جست‌وجوی اپ استور، اپلیکیشن موردنظر را پیدا کنند.

اپل قابلیت جدیدی را به فروشگاه اینترنتی و آنلاین اپ استور اضافه کرده است که در آن کاربران قادر خواهند بود اپلیکیشن‌های موردنظر خود را با ارسال دستور صوتی بیابند و سپس دانلود کنند.

اپل به تازگی اعلام کرده است که با انتشار نسخه به‌روزرسانی شده برنامه اپ استور، علاوه بر ایجاد تغییر در رابط کاربری و شکل و ظاهر آن، قابلیت شناسایی و تشخیص هوشمند صوتی را به پلت‌فرم خود افزوده است تا بدین وسیله کاربران بتوانند با ارسال یک دستور صوتی و گفتن نام اپلیکیشن‌های موردنظر، آن را از این فروشگاه دانلود، خریداری و نصب کنند.

کاربران با بهره‌گیری از فناوری تشخیص صوتی هوشمند قادر خواهند بود با فشردن دکمه میکروفون در نوار جست‌وجوی اپ استور، به جست‌وجو و یافتن اپلیکیشن موردنظر خود بپردازند و سپس آن را دانلود و نصب کنند. اپل بر این باور است که افزوده شدن این قابلیت می تواند تحولات خوبی را در عرصه فروشگاه‌های آنلاین برای دانلود اپلیکیشن ایجاد کند.

تعداد اپلیکیشن‌های پولی برای خرید و استفاده برنامه‌ها در مقایسه با کاربران اندرویدی بیشتر است و طبق آمار، اپ استور موفق شده است درآمدی ۱۱.۵ میلیارد دلاری در سه ماهه چهارم سال گذشته ۲۰۱۷ میلادی  را به خود اختصاص دهد و این بدان معناست که درآمد این فروشگاه اینترنتی تقریبا دو برابر مشابه اندرویدی خود یعنی گوگل پلی استور است.

منبع: ایتنا