۹ تاکتیک مهم ایمیل مارکتینگ در سال ۲۰۱۷

ایمیل مارکتینگ چرا در سال ۲۰۱۷ اهمیت بیشتری پیدا می کند؟ براساس تحقیقات انجام شده، در سال ۲۰۱۷ مقدار اکانت های ایمیل به ۴.۲ میلیارد و کاربران ایمیل به ۲.۷ میلیارد نفر خواهد رسید. نیازی نیست که تاکید کنیم هنوز ایمیل مارکتینگ یکی از آسان ترین و بااقتصاد ترین روش های بازاریابی و تبلیغات در دنیا می باشد. امروزه بیشتر کاربرانی که از ایمیل استفاده می کنند، وقت خود را بیشتر از انجام بعضی از کارهای روزمره خود مانند صبحانه خوردن و دوش گرفتن، صرف بررسی ایمیل می کنند.

در مقایسه با دیگر روش های بازاریابی، در ایمیل مارکتینگ ایمیل ارسالی شما در اینباکس ورودی قرار می گیرد و بارها می تواند توسط کاربر خوانده و بررسی شود. در این مقاله آموزش سئو ، قص داریم که پاسخ به این سوال را بدهیم و آن را بررسی کنیم که چرا ایمیل مارکتینگ در سال ۲۰۱۷ در صدر روش های بازاریابی قرار خواهد گرفت.

چرا ایمیل مارکتینگ در صدر روش های بازاریابی ۲۰۱۷ قرار خواهد گرفت

قبل از بررسی این موضوع، بهتر است که به سوالات زیر صادقانه پاسخ دهید:

  • چند درصد از بودجه بازاریابی خود را برای سئو، شبکه های اجتماعی و ایمیل اختصاص داده اید؟
  • آیا همیشه به دنبال یادگیری روش های تبلیغاتی جدید در بازاریابی اینترنتی بوده اید؟
  • آیا به تمامی راه های برگشت سرمایه از راه تبلیغات در اینترنت و ایمیل مارکتینگ آشنایی دارید و استفاده می کنید؟

پاسخ به این سوالات و مشابه آن، باید قبل از شروع هر برنامه بازاریابی اینترنتی داده شود.

طبق نظر سنجی های انجام شده برای وب سایت های بزرگ هنوز بیشترین مقدار ورودی بعد از سئو، از ایمیل مارکتینگ بوده است.

شما برای ثبت نام نیاز به ایمیل دارید، برای ارسال مطالب بهترین راه ایمیل است، دریافت آخرین اخبار را ایمیل استفاده می شود. پس هنوز نه تنها ایمیل جایگاه خود را حفظ کرده است بلکه توانسته است، نفوذ بیشتری را نسبت به بقیه روش ها بدست بیاورد.

چرا استراتژی ایمیل مارکتینگ

مهمترین مساله برای یک مالک وب سایت، پیدا کردن مشتریان وفادار به سایت می باشد. این مشتریان می توانند از محصولات خریداری کنند یا محتوای سایت را مورد مطالعه قرار دهند.

یکی از بهترین روش ها برای دریافت مشتریان وفادار، ایمیل مارکتینگ است. ارسال خبرنامه با استفاده از ایمیل مارکتینگ، یکی از روش هایی است که می توان در آن آخرین مقالات و خبرها برای کاربران ارسال کرد.

ممکن است که تمامی صفحات از نظر سئو نتوانند در جایگاه خوبی در گوگل قرار بگیرند، از این رو بهتر است که با یک برنامه ریزی، یک برنامه و استراتژی ایمیل مارکتینگ برای دریافت لینک بنویسید. جالب است که بدانید تاثیر ایمیل مارکتینگ برای جذب کاربران وفادار ۳۰ برابر ورودی سئو می باشد. پس چرا از این تکنیک رایگان که در اختیار همه وجود دارد، استفاده نکنیم؟ تکنیکی که در سال جدید با توجه به اهمیت آن، می تواند کمک بزرگی به رشد کسب وکار کند.

بهترین تاکتیک های برای ایمیل مارکتینگ چیست؟

 

۱. به هیچ وجه لیست ایمیل خریداری نکنید

بازاریابی همیشه وقتی ایمیل مارکتینگ را شروع می کنند، سریعا می خواهند که به هدف خود دسترسی پیدا کنند. تولید لیست ایمیل به صورت طبیعی شاید از نظر زمانی خیلی طول بکشد، اما در واقع مشتریان و لیست واقعی از کاربران خواهید داشت. کاربرانی که خودشان درخواست کرده اند در ایمیل مارکتینگ شما شرکت کنند و آخرین اخبار و مقالات کسب و کار شما را دریافت کنند.

۲. تصدیق ایمیل را از طرف کاربر داشته باشید

تصدیق ایمیل، یعنی بعد از اینکه کاربر در خبرنامه سایت شما ثبت نام کرد باید به ایمیل خود رفته و برروی لینک تایید کلیک نماید. در نگاه اول شاید این مرحله اذیت کننده به نظر برسد ولی باید دانست که این کار باعث می شود که از ثبت نام ایمیل های اشتباه در لیست ایمیل خودداری نمایید.

۳. مدیریت کردن ایمیل ها

ایمیل مارکتینگ بدون بررسی آن ها هیچ ارزشی ندارد. از ابزارهای تحلیل ایمیل مارکتینگ استفاده کنید تا میزان باز شدن آن ها و کلیک شدن لینک های داخلی آن مطلع شوید.

۴. ایمیل های خود را ثابت نگه دارید

برای ایمیل مارکتینگ خود از یک ساختار متناسب با شرکت استفاده کنید. لینک های درونی، فونت ها، لوگو، هدر و فوتر به همراه لینک های اصلی سایت درون آن ها و عکس ها را با ساختاربندی مناسب قرار دهید.

۵. اکانت های غیر فعال را ازلیست خود پاک کنید

با استفاه از ابزارهای تحلیلی، به راحتی می توانید اکانت هایی را که ایمیل ها شما را باز نمی کنند یا غیرفعال هستند را شناسایی کرده و آن ها از لیست خود پاک نمایید.

۶. مراقب اسپمی و اسپم شدن باشید

اسپم شدن ایمیل ارسالی شما دلایل مختلف زیادی دارد که مهمترین دلیل آن ارسال انبوه ایمیل به کاربرانی می باشد که اصلا در لیست شما وجود ندارند. این کار باعث اسپم شدن شما و دریافت لینک از اسپم ها باعث جریمه گوگل می گردد.

تاییده ایمیل که قبلا بیان شد، مانع از ورود اکانت های ایمیل اسپم وارد لیست می گردد.

۷. از سرور حرفه ای استفاده کنید

سرورهای حرفه ای و مناسبی برای ایمیل مارکتینگ وجود دارد. این سرورها به شما اجازه ساخت قالب ایمیل و ارسال انبوه به کاربران لیست شما را در ساعتی که شما تنظیم کرده اید را می دهد.

۸. از کلمات اسپم در متن ایمیل خود استفاده نکنید

یکی از اشتباهاتی که متاسفانه بیشتر بازاریابان به آن توجه نمی کنند، استفاده از کلمات اسپم در ایمیل مارکتینگ است. این کلمات را شناسایی کنید و از استفاده آن ها در ایمیل تبلیغاتی خود اجتناب کنید.

۹. عنوان خود جذاب انتخاب کنید

از عناوین جذاب که باعث جلب توجه می شود، استفاده کنید. عناوین نباید کلیشه ای و عمومی باشد و بهتر است که حداقل یک کلمه کلیدی را در آن به کار ببرید.

چگونه مطمئن شویم که ایمیل ما خوانده می شود؟

راه های زیادی برای بررسی خوانده شدن یا نشدن ایمیل ها وجود دارد. یکی از روش هایی که شما مطمئن می سازد که ایمیل ارسالیتان خوانده می شود، شخصی سازی آن است. شخصی سازی در ایمیل مارکتینگ به این معنا نیست که در اول آن از نام ونام خانوادگی استفاده کنیم. بلکه ارسال ایمیل در زمان مناسب و با محتوای مناسب با گیرنده آن را، شخصی سازی می گویند. در این صورت می توانیم بگوییم ایمیل شما به احتمال زیادی خوانده می شود.

منبع : سئوکار