تماشا کنید: چگونه از قلم اپل روی آیفون یا آی‌پد استفاده کنیم؟

اپل پنسیل به صورت اختصاصی برای آیپد پرو ساخته شد اما جالب است بدانید قلم اپل را می‌توان با ترفندی بر روی آیفون یا آی‌پد نیز استفاده کرد.

قلم اپل پنسیل استایلوس صد دلاری است که اپل ابتدا برای آی‌پد پرو معرفی کرد و مدتی بعد شاهد سازگاری Apple Pencil با ششمین نسل از آیپد اپل مدل ۲۰۱۸ بودیم. به این ترتیب سایر کاربران آیفون‌ها و آی‌پدهای قدیمی‌تر اپل امکان تجربه اپل پنسیل را نداشتند تا اینکه یک ترفند بسیار ساده و کارآمد برای استفاده قلم اپل بر روی آیفون و آی‌پدها پیدا شد.

به لطف این روش جدید و جالب کاربران تمامی دستگاه‌های مجهز به iOS قادر هستند با قلم اپل پنسیل با دستگاه خود تعامل کاملی داشته باشند و به راحتی روی متن‌های نمایش داده‌ شده در صفحه‌نمایش با قلم اپل پنسیل علامت بزنند و یاداشت‌برداری انجام دهند.

این روش از چیزی که فکرش را می‌کنید ساده‌تر است و کافی است تا یک دستمال مرطوب را دور قلم اپل پنسیل بپیچانید. این دستمال باید به گونه‌ای پیچیده‌ شده باشد که نوک اپل پنسیل از دستمال بیرون باشد.

ظاهرا راز تعامل این قلم با تمامی دستگاه‌های iOS در نمناک بودن این دستمال است چرا که دستمال نمناک اجازه می‌دهد تماس لازم با صفحه ایجاد شده و در نتیجه با آن بتوان بر روی صفحه‌نمایش آیفون و آی‌پدها یادداشت گذاشت.

این روش کاملا کاربردی و عملی است و در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم اگر از آن دسته کاربرانی هستید که به یادداشت گذاری و هایلایت کردن متن‌های حاضر در صفحه‌نمایش گوشی علاقه زیادی دارید با خرید اپل پنسیل و اجرای روشی که در بالا به آن اشاره شد به راحتی بر روی صفحه‌نمایش دستگاه iOS خود یادداشت بگذارید.

منبع : فارنت