تاثیر منفی گلکسیS9 در سودآوری سامسونگ

سامسونگ گلکسی اس ۹ و اس ۹ پلاس فروش خوبی نداشتند و این عدم استقبال باعث کم شدن سود سامسونگ نیز شده است.

از آنجا در پایان هر فصل، شرکت‌های مختلف نظیر غول‌های تکنولوژی و تولیدکنندگان موبایل به ارائه و انتشار گزارش مالی خود اقدام می‌کنند، حالا شرکت سامسونگ الکترونیکس نیز با انتشار یک گزارش مالی از سه ماهه دوم سال جاری ۲۰۱۸ میلادی، از نرخ رشد پایین خود سخن گفته است که به دلیل فروش ناموفق جدیدترین گوشی هوشمند و پرچمدار آن یعنی گلکسی اس ۹ و اس ۹ پلاس بوده است.

سامسونگ که اصلی‌ترین تامین‌کننده نمایشگر اولد (OLED) برای گوشی‌های آیفون اپل و همچنین از بزرگترین تولیدکنندگان موبایل در جهان به شمار می‌رود، دچار بیشترین شیب کاهشی در سودآوری و درآمدزایی از سه ماهه نخست سال گذشته ۲۰۱۷ میلادی تاکنون شده است.

یکی از مهم‌ترین دلایلی که موجب شده است حضور این غول تکنولوژی را اندکی کم فروغ و کمرنگ کند و میزان فروش آن را به حاشیه براند، افزایش و گسترش فعالیت‌های شرکت‌های چینی نظیر هواوی، شیائومی، زد تی ای، اوپو و ویوو است که با افزایش کیفیت، اقدام به فروش محصولات با قیمت کمتری کرده‌اند.

این امر برای شرکت کره‌ای سامسونگ که راه‌های زیادی برای درآمدزایی و سودآوری برای خود ایجاد کرده است و خود را تنها به تولید و عرضه گوشی‌های هوشمند وابسته نکرده است و در تولید لوازم خانگی صوتی و الکترونیکی نظیر تلویزیون‌های هوشمند و غیره نیز فعالیت‌های گسترده دارد، اندکی عجیب و دور از ذهن به نظر می‌رسد.

منبع : آی سی تی پرس