آمار فروش نینتندو سوییچ به نزدیک ۲۰ میلیون دستگاه رسید

کنسول نینتندو سوییچ فروش خوبی را تجربه می‌کند و بر اساس گزارش‌های مالی منتشر شده از جانب نینتندو آمار فروش کنسول نینتندو سوییچ به نزدیک ۲۰ میلیون دستگاه رسیده است.

نینتندو به تازگی گزارشی از درآمد سه ماهه اول سال مالی خود را در کنار اطلاعاتی از آمار فروش نینتندو سوییچ به نزدیک ۲۰ میلیون دستگاه رسید منتشر کرده است. بنا به این گزارش‌ها نینتندو توانسته است چیزی حدود ۱۹.۶۷ میلیون دستگاه کنسول نینتندو سوییچ را تا تاریخ نهم تیرماه سال ۱۳۹۷ به فروش رسانده است.

به این ترتیب با یک حساب سرانگشتی می‌توان گفت نینتندو از ابتدای فروش این کنسول تاکنون چیزی حدود ۲۰ میلیون کنسول نینتندو سوییچ به فروش رسانده است. ناگفته نماند که نینتندو انتظار دارد از فروردین ماه امسال تا اسفند چیزی حدود ۲۰ میلیون دستگاه کنسول نینتندو سوییچ به فروش برساند و با این حساب هنوز از برنامه‌های خود بسیار عقب است چرا که بر اساس آمار و ارقام پس از گذشت سه ماه از این بازه زمانی نینتندو هنوز تنها توانسته است ۱.۸۸ میلیون دستگاه کنسول نینتندو سوییچ به فروش برساند.

در این بین از آنجایی که فصل تعطیلات در راه است و نینتندو بازی‌های مورد انتظاری مانند Super Smash Bros Ultimate و دو نسخه از بازی‌های معروف Pokemon را در راه دارد انتظار می‌رود شاهد افزایش فروش کنسول نینتندو سوییچ در ماه‌های آتی باشیم.

در مجموع با نگاهی به گزارش درآمد نینتندو می‌توان گفت این شرکت فعال در صنعت بازی‌های رایانه‌ا‌ی در سه ماهه گذشته چیزی حدود ۲۷۵ میلیون دلار سود عملیاتی داشته است و عایدی این شرکت برابر با ۱.۵۱ میلیارد دلار بوده است.

وضعیت نینتندو سال به سال در حال بهبود است و بازی‌های انحصاری این کنسول فروش چشمگیری داشته‌اند.

منبع : فارنت